Агентлик раҳбарияти ва масъуллари томонидан мунтазам ўтказиб келинаётган шахсий қабуллар Агентликка мурожаат қилиб келаётган жисмоний ва юридик шахсларнинг ҳуқуқлари, эркинликлари, қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш борасидаги вазифаларни рўёбга чиқаришда муҳим аҳамият касб этади.
Жумладан, бугун Агентлик директори А.Бурхановнинг навбатдаги шахсий қабули бўлиб ўтди. Фуқаролар ўз мурожаатларида асосан суд-ҳуқуқ масалаларида ҳамда турли давлат органлари, маҳаллий ҳокимликларда мурожаатларининг тўлиқ ва холисона кўриб чиқилмаётганлигидан ҳамда коррупциявий ҳолатлардан норозиликлар билдиришди.
Қабулда фуқароларнинг мурожаатлари тўлиқ тингланиб, муаммоларнинг ечими бўйича тегишли ҳуқуқий тушунтириш ва маслаҳатлар берилди. Ижроси ўрганиш ва вақт талаб қиладиган мурожаатлар бўйича фуқаролардан тегишли тартибда ариза ва шикоятлар қабул қилиниб, ижроси қатъий назоратга олинди.

Личные приёмы, проводимые руководителем и должностными лицами Агентства по противодействию коррупции, играют важную роль в реализации задач, связанных с защитой прав, свобод и законных интересов физических и юридических лиц.
Сегодня директор Агентства Акмаль Бурханов провёл очередной личный приём. В своих обращениях граждане в основном жаловались на отсутствие полного и беспристрастного рассмотрения их обращений по судебно-правовым вопросам, на действия сотрудников различных государственных органов и местных органов власти, а также на коррупционные правонарушения на местах.
На приёме в полном объёме были выслушаны обращения граждан, даны соответствующие юридические разъяснения и консультации по решению их проблем. Обращения граждан, требующие дополнительного изучения и времени, были приняты в надлежащем порядке, их исполнение взято под строгий контроль руководства Агентства.