Жорий йилнинг 2-февраль куни Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида магистратура тингловчилари, докторантлар ва мустақил изланувчилар билан Ўзбекистон Республикаси Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директори Акмал Бурхановнинг учрашув бўлиб ўтди.
Агентлик директори мамлакатимизда коррупцияга оид давлат сиёсатининг асосий йўналишлари, коррупциявий хавф-хатарлар юқори бўлган соҳалар, давлат ва хўжалик бошқаруви органларида коррупцияга қарши ички назорат тизимини жорий этиш, шунингдек давлат харидлари соҳасида коррупциянинг олдини олиш масалаларида амалга оширилаётган ишлар хусусида атрофлича маълумотлар берди.
Ўз навбатида, Академия тадқиқотчилари ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоб олиш билан бирга, соҳани такомиллаштириш бўйича таклиф ва тавсияларини билдирдилар.

Director of the Anti-Corruption Agency Akmal Burkhanov met February 2 with students and researchers of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
The Agency Director spoke in detail about the main areas of the state policy to combat corruption in our country, fields with increased corruption risks. He also briefed the gathered on the introduction of an internal anti-corruption control system in government agencies and organizations, as well as the ongoing work to prevent corruption in public procurement.
During the meeting, the Academy researchers received answers to their questions and put forward suggestions and recommendations for improving the field.