Жорий йилнинг 2-февраль куни Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида магистратура тингловчилари, докторантлар ва мустақил изланувчилар билан Ўзбекистон Республикаси Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директори Акмал Бурхановнинг учрашув бўлиб ўтди.
Агентлик директори мамлакатимизда коррупцияга оид давлат сиёсатининг асосий йўналишлари, коррупциявий хавф-хатарлар юқори бўлган соҳалар, давлат ва хўжалик бошқаруви органларида коррупцияга қарши ички назорат тизимини жорий этиш, шунингдек давлат харидлари соҳасида коррупциянинг олдини олиш масалаларида амалга оширилаётган ишлар хусусида атрофлича маълумотлар берди.
Ўз навбатида, Академия тадқиқотчилари ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоб олиш билан бирга, соҳани такомиллаштириш бўйича таклиф ва тавсияларини билдирдилар.

2 февраля текущего года директор Агентства по противодействию коррупции Акмаль Бурханов встретился со слушателями и исследователями Правоохранительной академии Республики Узбекистан.
Директор Агентства подробно рассказал об основных направлениях государственной политики по борьбе с коррупцией в нашей стране, сферах с повышенными коррупционными рисками, внедрении системы внутреннего антикоррупционного контроля в органах государственного и хозяйственного управления, а также проводимой работе по предупреждению коррупции в сфере государственных закупок.
В ходе встречи исследователи Академии получили ответы на свои вопросы и высказали предложения и рекомендации по совершенствованию сферы.