Жорий йилнинг 8 февраль куни Коррупцияга қарши курашиш агентлиги раҳбарияти ва Ўзбекистондаги Европа Иттифоқи делегацияси вакиллари ўртасида учрашув ташкил этилди.
Учрашув аввалида Европа Иттифоқи делегацияси Ҳамкорлик йўналишига масъул янги раҳбари В.Риепма томонидан Европа Иттифоқининг «Ўзбекистонда коррупцияга қарши муҳитни мустаҳкамлашга кўмаклашиш» лойиҳаси доирасида амалга оширилиши режалаштирилган мақсад ва вазифалари ҳақида маълумотлар берилди.
Учрашув сўнгида томонлар ўзаро ҳамкорликни давом эттиришга ва қўшма лойиҳани яқин вақт оралиғида ишга туширишга келишиб олишди.

On February 8, the Anti-Corruption Agency held a meeting with representatives of the European Union Delegation to the Republic of Uzbekistan.
At the beginning of the meeting, Willem Riepma, Head of Cooperation, EU Delegation to Uzbekistan, informed about the goals and objectives that are planned to be implemented within the framework of the project ‘Strengthening of the anti-corruption environment in Uzbekistan’ in cooperation with the European Union.
Following the meeting, the sides agreed to continue cooperation and launch a joint project in the near future.