Жорий йилнинг 8 февраль куни Коррупцияга қарши курашиш агентлиги раҳбарияти ва Ўзбекистондаги Европа Иттифоқи делегацияси вакиллари ўртасида учрашув ташкил этилди.
Учрашув аввалида Европа Иттифоқи делегацияси Ҳамкорлик йўналишига масъул янги раҳбари В.Риепма томонидан Европа Иттифоқининг «Ўзбекистонда коррупцияга қарши муҳитни мустаҳкамлашга кўмаклашиш» лойиҳаси доирасида амалга оширилиши режалаштирилган мақсад ва вазифалари ҳақида маълумотлар берилди.
Учрашув сўнгида томонлар ўзаро ҳамкорликни давом эттиришга ва қўшма лойиҳани яқин вақт оралиғида ишга туширишга келишиб олишди.

8 февраля текущего года в Агентстве по противодействию коррупции состоялась встреча с представителями Делегации Европейского Союза в Республике Узбекистан.
В начале встречи новый руководитель отдела по вопросам сотрудничества Делегации Европейского Союза, Виллем Риепма проинформировал о целях и задачах, которые планируется реализовать в рамках проекта Европейского Союза «Помощь в укреплении антикоррупционной среды в Узбекистане».
В завершение встречи стороны договорились о продолжении сотрудничества и запуске совместного проекта в ближайшее время.