Коррупцияга қарши курашиш агентлигида Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги “Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони ижросини таъминлаш, шунингдек, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ва жамоавий руҳни кучайтириш мақсадида ходимлар ўртасидатурли спорт мусобақалар ўтказиш яхши анъанага айланган.
Чунки спорт – бирдамлик, дўстлик, ўзаро қўллаб-қувватлаш, ўзига ишонч воситасидир ва айни жиҳатлар жамоанинг ишчанлик кайфияти ҳамда меҳнат самарадорлигини оширишда ниҳоятда муҳим.
Мамлакатимиз мустақиллигининг 32 йиллиги олдидан Агентлик директорининг соврини учун ўтказилган навбатдаги спорт мусобақаси ҳам буни яққол исботлади.
Мазкур спорт тадбирида Агентлик жамоаси спортнинг  шахмат, шашка, стол тенниси турлари бўйича ўзаро баҳс олиб борди.
Мусобақа мезонларидан келиб чиқиб ўз иштироки, эришган натижасига кўра ғолиб ва совриндорлар аниқланди.

Агентством по противодействию коррупции обеспечивается исполнение Указа Президента Республики Узбекистан от 30 октября 2020 года «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта», в частности, на регулярной основе проводятся различные спортивные соревнования среди сотрудников в целях пропаганды здорового образа жизни и укрепления командного духа, и это уже вошло в добрую традицию.
Потому что спорт – это средство сплочения, дружбы, взаимной поддержки и уверенности в своих силах, а эти аспекты чрезвычайно важны для повышения рабочего настроения коллектива и эффективности работы.
Очередные спортивные соревнования, состоявшиеся накануне 32-й годовщины Независимости Узбекистана на приз директора Агентства, стали наглядным доказательством этому.