Коррупцияга қарши курашиш агентлигида Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги “Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони ижросини таъминлаш, шунингдек, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ва жамоавий руҳни кучайтириш мақсадида ходимлар ўртасидатурли спорт мусобақалар ўтказиш яхши анъанага айланган.
Чунки спорт – бирдамлик, дўстлик, ўзаро қўллаб-қувватлаш, ўзига ишонч воситасидир ва айни жиҳатлар жамоанинг ишчанлик кайфияти ҳамда меҳнат самарадорлигини оширишда ниҳоятда муҳим.
Мамлакатимиз мустақиллигининг 32 йиллиги олдидан Агентлик директорининг соврини учун ўтказилган навбатдаги спорт мусобақаси ҳам буни яққол исботлади.
Мазкур спорт тадбирида Агентлик жамоаси спортнинг  шахмат, шашка, стол тенниси турлари бўйича ўзаро баҳс олиб борди.
Мусобақа мезонларидан келиб чиқиб ўз иштироки, эришган натижасига кўра ғолиб ва совриндорлар аниқланди.

The Anti-Corruption Agency ensures the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan of October 30, 2020 ‘On measures for the widespread introduction of a healthy lifestyle and the further development of mass sports’, in particular, various sports competitions are held on a regular basis among employees of the Agency in order to promote a healthy lifestyle and strengthening the team spirit, which has already become a good tradition.
As sport is a means of unity, friendship, mutual support and self-confidence, and these aspects are extremely important for improving the working mood of the team and work efficiency.
Regular sports competitions, held on the eve of the 32nd anniversary of Independence of Uzbekistan for the prize of the Agency Director, have become clear evidence of this.